• Soner Kuru

15 Ekim Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadenizdeki gaz ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar özellikle enerji şirketlerini hareketlendirdi, ancak bu haberin geçtiğimiz haftadan beri (biz de yazmıştık) fiyatlandığını düşünüyoruz. Bu trendin arkasından gitmeyi doğru bulmuyoruz.


Pandemi ile ilgili özellikle Avrupa’da alınan ek önlemler ekonomiler üzerinde baskılayıcı olacak.


BORSA İSTANBUL


Yatay, belki hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz. 1.190 seviyesinde güçlü bir direnç oluşmasını öngörüyoruz. Zaten kapanışımız 1.189 idi, piyasanın buralarda bir süre oyalanmasını bekleriz. 1.181 ilk önemli desteğimiz.


DOLAR TL


Küresel tarafta dolarda bir gevşeme var, bizde de kura olumlu etkisini gördük 7,89 (dün verdiğimiz bandın alt noktası) seviyesine kadar çekildik. Ancak trend kırılmadı, yukarı yön devam ediyor. 7,88 güçlü destek.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


AKGRT: Dün 8 – 8,10 bandını vermiştik, 7,95 – 8,11 aralığında fiyatlandı. Bugün de takibe devam ediyoruz. Alt bandımız yine 8 TL olacak, buranın üzerinde kaldığımız sürece 8,10 hedefli işlemler denenebilir.


LOGO: Geri çekilirse 100 TL altında fırsat verebilir, sonra tekrar 102-103’ler denenebilir. Kritik destek 96 seviyesi.


TTKOM: Kapanış 7,42 oldu, aşağıda 7,30 kritik destek, buranın üzerinde olduğu sürece gün içi 7,60’lar hedeflenebilir.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

97 görüntüleme0 yorum

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.