• Çağlar GEDİK

15 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Kasım ayı konut satışları açıklanacak. 11:00’de ise Maliye Bakanlığı Kasım ayı bütçe gerçekleşmesini açıklayacak.

ABD’de imalat sanayi göstergeleri açıklanıyor.

Hazine’den itfa yükünü azaltma amaçlı takas ihaleleri, altın cinsi itfalar yenilenmeyecek mesajı.

BORSA İSTANBUL

Dün yükselen kanalın üzerinde gapli bir açılış gerçekleştirdik ve ardından gün boyu 1392 direncine hedef almıştık. Gün sonunda ise bu direncimizden sınırlı kar satışları ile kapanış gerçekleştirdik. İki üç aylık ana yükselen kanalımıza baktığımızda direnci 1398- 1400 olarak görüyoruz. Kısa vadeli işlemlerde işlem aralıklarının kısa tutulması ve dikkatli olunması gerekmektedir. 1400 direnç bölgesi kırılması yada taşması durumunda 1434 direnci önem taşımaktadır.


DOLAR TL

Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.93 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.82 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.85 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.86 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.02 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.70 onun aşağısında ise 7.63 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş;

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

THYAO: 12.41 kapattık. 12.15 stop kabul edilmek üzere 12.84 hedefliyoruz.( Formasyon devam)


Bugün;

TRCAS: 5.22 kapattık. 5.08 stop kabul edilmek üzere 5.39 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

274 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.