top of page

14 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK tarafından Aralık ayı konut satışları açıklanacak. Bugün 10:00'da TCMB özel sektör yurt dışı kredi borcu açıklanacak.

Bugün 14:30'da Haftalık para ve menkul kıymet istatistikleri açıklanacak.

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı ilk aşıyı oldu.


BORSA İSTANBUL

Bugün sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz. Bugünkü yükselen trend desteğimiz 1538 olarak gözükmektedir. 1538 üstünde kaldığımız sürece yukarı yukarı yönlü beklentimizi devam edecektir. Yukarıdaki direnç seviyemiz ise 1588 olarak gözükmektedir.


DOLAR TL

Bugünkü destek noktalarımız 7.38 ve 7.34 yukarıdaki direnç noktası ise 7.44 ve 7.51 olarak gözükmektedir. ABD den gelecek haberlere göre gün içinde hareketler bekleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

ULKER: 24.20 kapattık. 23.80 stop kabul edilmek üzere 25.02 hedefliyoruz.(Stop Olmuştur)

AYGAZ: 15.14 kapattık. 14.50 stop kabul edilmek üzere 16.22 hedefliyoruz.(Formasyon Devam)


Bugün;

ALBRK: 2.00 kapattık. 1.96 stop kabul edilmek üzere 2.08 hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page