14 Ekim Piyasa Notlarımız

BORSA İSTANBUL

22 eylülden beri takip ettiğimiz yükselen trend kanalı içindeyiz, dün bir miktar kar satışı geldi ancak trend bozulmadı. Yatay bir açılış olmasını bekleriz, kısa vade destek seviyemiz 1.170 buranın altında kalıcılık beklemeyiz. 1.176 seviyesi kritik direnç burayı aşabilirsek yön yeniden yukarı olur.


DOLAR TL

Atılan adımlara rağmen kurda gevşeme görmüyoruz. 7,88 - 7,95 bandı normal fiyatlanma aralığı olarak görünüyor. Temel unsurlarda bir değişiklik olmaz ise bu bandın korunmasını bekleriz.


GÜN İÇİ TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


AKGRT: Gün içi 8 TL seviyesi kritik, buranın üzerinde isek 8,10 hedeflenebilir, gün içi bu bant içinde alım satım imkanı oluşabilir.

DEVA: Gün içi 19,80 seviyesi kritik, buranın üzerinde isek 20,30 hedeflenebilir, gün içi bu bant içinde alım satım imkanı oluşabilir.

LOGO: 96 seviyesi kritik destek, buranın üzerinde isek yukarı trend devam ediyor demektir. 103 TL hedeflenebilir. Bu bant içinde alım satım imkanı oluşabilir.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.