• Çağlar GEDİK

14 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK Ekim ayı sanayi üretim endeksini açıklayacak. Aynı saatte ayrıca perakende satışlar ve ciro endeksleri de yayınlanacak.

Haftanın verisi Euro Bölgesi ve ABD’de flash PMI endeksleri, haftanın olayı FOMC toplantısı.

Yabancı swap girişleri ve kamu bankaları döviz pozisyonlarında iyileşme devam ediyor.


BORSA İSTANBUL

Geçtiğimiz işlem gününde en düşük 1342 olmak üzere güçlü bir tepki gerçekleştirmiş olduk. Bununla birlikte 1358’de bulunan güçlü direnci de kırıp 1371’den kapanış gerçekleştirdik. Son işlem gününde olduğu gibi alımların devam etmesini ve 1376 kanal direncinden ise kar satışlarının gelmesini bekliyoruz. Bu satışların etkili olması ile 1352’de bulunan desteğe gerilemesi olağan olacaktır. 1376 olan yukarıdaki direncin kırılması durumunda 1388 hedef olarak gözükecektir.


DOLAR TL

Dolar'da cuma günü öğleden önce gelen sert alımlarla yukarı yönlü hareket yapmış fakat öğleden sonra aldıklarını geri vermiştir. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 8.02 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.81 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.86 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.86 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 8.02 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.70 onun aşağısında ise 7.63 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş;

ALARK: 6.90 kapattık. 6.78 stop kabul edilmek üzere 7.19 hedefliyoruz. ( Stop olarak gerçekleşmiştir. )

TCELL: 15.48 kapattık. 15.30 stop kabul edilmek üzere 15.96 hedefliyoruz. (Stop olarak gerçekleşmiştir.)

MGROS:39.94 kapattık. 39.57 stop kabul edilmek üzere 40.78 hedefliyoruz.( Hedef gerçekleşmiştir.)

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

Bugün;

THYAO: 12.41 kapattık. 12.15 stop kabul edilmek üzere 12.84 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

336 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.