• Çağlar GEDİK

13 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da Kasım ayı sanayi üretim endeksi ve perakende satış endeksi açıklanacak.

ABD’de tüketici enflasyonunun Aralık ayında manşet ve çekirdek veride yıllık %1.3 ve %1.7 seviyesine yükselmesi bekleniyor.


BORSA İSTANBUL

Bugün sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz. Bugünkü yükselen trend desteğimiz 1528 olarak gözükmektedir. 1528 üstünde kaldığımız sürece yukarı yukarı yönlü beklentimizi devam edecektir. Yukarıdaki direnç seviyemiz ise 1575 olarak gözükmektedir.


DOLAR TL

Doların dünkü destek noktamız olan 7.42 in altına sarkmamış ve bir destek almıştır. Bugünkü destek noktalarımız yine 7.42 ve 7.35 yukarıdaki direnç noktası ise 7.52 ve 7.59 olarak gözükmektedir. Genel olarak baktığımızda ise 7.60 ların üstünde kalıcı olması durumunda yön artık yukarı diyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

KORDS: 15.72 kapattık. 15.32 stop kabul edilmek üzere 16.32 hedefliyoruz. (Hedef Görmüştür)

KLMSN: 17.90 kapattık. 17.20 stop kabul edilmek üzere 19.70 hedefliyoruz.( Hedef Görmüştür)

Bugün;

ULKER: 24.20 kapattık. 23.80 stop kabul edilmek üzere 25.02 hedefliyoruz.

AYGAZ: 15.14 kapattık. 14.50 stop kabul edilmek üzere 16.22 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

407 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.