top of page

13 Kasım Piyasa Notlarımız

BORSA İSTANBUL

Dün 1.260 desteğinden bahsetmiştik piyasa 1.262’den döndü ve ekim sonundan başlayan yükselen trend kırılmadı. Bugün 1.265 seviyesi kritik, buranın altına gelmedikçe bahsettiğimiz formasyon geçerli, algı olumlu. Sakin bir açılış bekliyoruz, sabah saatleri için 1.273 önemli, altında kalırsak 1.265 üzerinde kalırsak 1.280’e doğru hareket başlar.


DOLAR TL

Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz şekilde aşağı hareket devam ediyor. 7,88 seviyesi yukarıda kritik direnç haline geldi. Buranın altında olduğumuz sürece aşağı trend geçerli olacak. Bugün 7,88 – 7,56 bandı normal fiyatlanma aralığı olarak görünüyor.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Dün 3 hisse vermiştik, TBORG’da formasyon bozuldu, SISE ve YATAS verdiğimiz hedef seviyeleri geçti.


FROTO: Dünkü sert satışın ardından bugün tepki gelebilir. 108,60 kapattık, 107 TL seviyesi kritik destek, burası kırılırsa satışların derinleşmesini bekleriz. Buranın üzerinde tutunursak 114 TL hedefleyeceğiz.


DEVA: Benzer şekilde, dünkü sert satışa tepki gelebilir, 23,40 kapattık, 23 TL seviyesi önemli destek, buranın üzerinde kalırsak 24,50 hedefleyeceğiz.

ASELS: 18,25 kapattık, 16,65 desteğini stop kabul etmek üzere 19,50 hedefleyen bir yükselen trend var.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page