12 Ocak Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Demokratlar, Başkan Trump'a karşı azil maddesini içeren tasarıyı Meclise resmen sundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19 aşısının perşembe veya cuma günü uygulanmaya başlayacağını, vaka sayısının belirli sayının altına düşmesiyle birlikte kısıtlamaların kademeli olarak azalacağını açıkladı.


BORSA İSTANBUL

Bugün sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz. Dünkü satışlar da desteklerden gelen tepki alımları ile birlikte bize yükselen kanalın çalıştığını tekrar göstermiş oldu. 1518 nin üstünde kaldığımız sürece gelen olarak yön yukarı diyebiliriz.


DOLAR TL

Aşağıdaki ilk destek noktası 7.42 ve 7.35 yukarıdaki direnç noktası ise 7.52 ve 7.59 olarak gözükmektedir. Genel olarak baktığımızda ise 7.60 ların üstünde kalıcı olması durumunda yön artık yukarı diyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

*Kapanış fiyatları hisseleri ilk söylediğimiz günün kapanış fiyatlarıdır.*

Geçmiş;

TUPRS: 111.40 kapattık. 110.20 stop kabul edilmek üzere 114.10 hedefliyoruz. ( Stop olmuştur. )

KORDS: 15.72 kapattık. 15.32 stop kabul edilmek üzere 16.32 hedefliyoruz. (Formasyon Devam)


Bugün;

KLMSN: 17.90 kapattık. 17.20 stop kabul edilmek üzere 19.70 hedefliyoruz.Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.