• Soner Kuru

12 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Borsa İstanbul’da en yüksek işlem hacmi, en yüksek seviye ve en yüksek kapanış rekorlarını kırdığımız bir günü geride bıraktık.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin vermiş olduğu mesajlar piyasa tarafında çok olumlu karşılanıyor. Özellikle faiz-enflasyon dengelerine yönelik yeni bir politika başladığının sinyallerini alıyoruz. Sürdürülürse olumlu etkileri devam eder.


BORSA İSTANBUL

1.279 kapattık, yatay açılışın ardından geneli itibariyle yeşil bir piyasa oluşmasını bekliyoruz ancak 1.274 desteği önemli, buranın üzerinde olduğumuz sürece algı olumlu. Bu seviyenin altına gelirsek 1.260 desteğimiz var.


DOLAR TL

7,95 altında kalıcılık görmemiz önemli, Erdoğan’ın açıklamaları etkili oldu. Kurda önümüzdeki dönemde daha aşağı seviyeler görebiliriz. Olası bir faiz artışı ile 7,20’ler görünebilir. Önümüzdeki dönemde 8 TL üzerinde kalıcılık beklemiyoruz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Dün 3 hisse yazmıştık, FROTO’da formasyon bozulurken TBORG ve SISE hedef seviyeleri gördü, bugün yeni seviyelerle takibe devam edeceğiz.


TBORG: Formasyon devam ediyor, 18,16 kapattık, 17,80 destek seviyesini stop kabul etmek üzere 18,60 hedefliyoruz.


SISE: Formasyon devam ediyor, 6,84 kapattık, 6,78 destek seviyesini stop kabul etmek üzere 6,96 hedefliyoruz.


YATAS: 10,02 kapattık, 9,85 desteğini stop kabul etmek üzere 10,20 hedefleyen bir formasyon söz konusu.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.