• Soner Kuru

11 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM


Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın ilk resmi açıklamasında mali disiplin ve enflasyonla mücadele vurgusu yapması ve piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacaklarını söylemesi piyasa tarafından olumlu karşılandı. Piyasa zaten iskontoluydu, bu doğrultuda yeni ekonomi yönetiminin söylemleri satın alınıyor. 19 kasımdaki TCMB toplantısında da bu yaklaşım sürdürülürse Türkiye ekonomisi açısından olumlu süreç başlayabilir.


BORSA İSTANBUL

Dün biz bir miktar düzeltme bekliyorduk, sabah saatleri de beklentimiz doğrultusunda gerçekleşti ancak Lütfi Elvan’ın açıklamaları dünkü yükselişte etkili oldu.


Alıcılı bir açılış olmasını bekleriz. 1.227 destek – 1.262 seviyesini hedef olarak takip ettiğimiz bir yükselen trend var.


DOLAR TL

Piyasa 19 kasımı 8 TL seviyesinin üzerinde bekliyor. 7,95 kritik destek noktamız, burası kırılmadan kalıcı bir toparlanma başlıyor diyemeyiz. Kur tarafı borsa kadar iyimser değil, TCMB toplantısı görüntüyü netleştirir.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Dün TMSN, GEREL, YATAS, LOGO paylaşmıştık, ikisi hedefi geçti, ikisi destek seviyesini kırdı.


TBORG: Bilanço iyi geldi, hisse başı kar 1,46’dan 1,77 TL’ye yükseldi. 18,24 kapattık. 17,50 destek seviyesi üzerinde 18,70 hedefliyoruz.


FROTO: Beğendiğimiz şirketlerden, formasyon oldukça yazıyoruz. 117,30 kapattık. 113 destek seviyesi üzerinde 123 TL hedefliyoruz.


SISE: 6,75 kapattık, 6,60 desteği üzerinde 6,95 hedefleyen bir formasyon var.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

206 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör