• Çağlar GEDİK

11 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da açıklanacak Ekim ayı cari dengesi için medyan beklenti 350mn dolar açık beklentisi var.

ABD’de ÜFE endeksi yıllık artışının %0.7 ve çekirdek veride %1.3 seviyesine çıkması beklentisi var.


BORSA İSTANBUL

Bugün sınırlı negatif bir açılış bekliyoruz aşağıdaki destek seviyeleri 1342-1348 olarak görüyoruz. Seans açılışında gelen satıştan sonra 1342 seviyelerinden bir tepki alımı gelmesi olağandır. Bu senaryo gerçekleşir ise 1365 seviyelerini hedefleyecektir. 1342 destek seviyesi kırılması kısa vadeli güçlenmeyi sonlandırır ve 1338’e kadar gerilemeye neden olur.


DOLAR TL

Dolardaki sıkışmanın son günlerine geldiğimizi düşünmekteyim. Bugün dolardaki hareketler yukarı yönlü olacaktır. Dolar bugün 8.04 direnci gözükmekte aşağıda ise destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.64 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş; ALARK: 6.90 kapattık. 6.78 stop kabul edilmek üzere 7.19 hedefliyoruz. ( Stop olarak gerçekleşmiştir.)

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

TCELL: 15.48 kapattık. 15.30 stop kabul edilmek üzere 15.96 hedefliyoruz. (Formasyon devam)

MGROS:39.94 kapattık. 39.57 stop kabul edilmek üzere 40.78 hedefliyoruz. ( Formasyon devam)

Bugün;

GOODY : 7.43 kapattık. 7.22 stop kabul edilmek üzere 8.06 hedefliyoruz


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

263 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.