10 Kasım Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu. Daha önce ulaştırma bakanlığı, başbakan yardımcılı yaptı. Son olarak AK Parti’de Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı idi.

Kurdaki geri çekilme ve özellikle Borsa İstanbul’da bankalardaki yükseliş, yeni ekonomi kadrosunun piyasada normalleşme adımlarını hızlandıracağı üzerine bir fiyatlama işaret ediyor.

BORSA İSTANBUL

Dünkü yazımızda yukarı hareketten söz etmiştik ancak bizim beklediğimizden fazla oldu. Bugün bir miktar dün oluşan köpüğün düzeltmesi gelebilir. Temel unsurlarda farklı gelişmeler olmaz ise ilk destek 1.220 ve ardından 1.210 seviyesini takip edeceğiz.

DOLAR TL

7,95 seviyesini önemsiyoruz. Bu seviyenin üzerinde kaldığımız sürece geri çekilmenin kalıcı olma ihtimali azalıyor. TCMB toplantısı 19 kasımda yapılacak, faiz artışı bekleniyor, yapılacak hamlenin boyutu orta vadeli trendde belirleyici olacak.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


Geçtiğimiz hafta son olarak GEDİK, GLBMD, SAHOL, KCHOL, LOGO ve ISMEN yazmıştık, GEDİK hariç diğer yazdığımız hisseler dün itibariyle hedef seviyeleri geçti. Yeni hisselere bakacağız;

TMSN: Dün bilançosu geldi, net kar artıya geçti. Satışlarda yukarı trend var, bilançoyu beğendik. 10,76 kapattık. Kısa vade 10,55 destek seviyesini stop kullanmak üzere ilk olarak 10,95 sonrası 11,20 hedefleyen bir formasyon var.


GEREL: 6,50 kapattık. 6,40 desteği stop kullanmak üzerinde önce 6,55 sonra 6,65 hedefleyen bir formasyon var.


YATAS: Bilanço geldi, net esas faaliyet karında yukarı görüntü var. 9,67 kapattık. Teknik olarak 9,58 desteğini stop kullanmak üzere 9,90 hedefleyen bir formasyon var.


LOGO: Beğendiğimiz hisselerden, formasyon oluştukça yazıyoruz. 100,30 kapattık. 99,30 desteğini stop kullanmak üzere, 102,50 hedefleyen bir formasyon var.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.