• Çağlar GEDİK

10 Aralık Piyasa Notlarımız

En son güncellendiği tarih: 11 Ara 2020

GÜNDEM

Bugün 10:00’da TÜİK Eylül ayı Hanehalkı İşgücü Anketi sonuçlarını açıklayacak.

Avrupa Merkez Bankası’nın Aralık ayı toplantısında alınan kararlar bugün 15:45’de açıklanacak. Ardından Lagarde’ın basın toplantısı takip edilecek.

ABD’de enflasyonun manşet ve çekirdek veride yıllık %1.1 ve %1.6 artış göstermesi bekleniyor..

BORSA İSTANBUL

Biliyorsunuz bist100 endeksinde neredeyse 1 haftadan gelen bir sıkışma söz konusuydu bu seviyeler alt tarafta 1315 yukarıda 1350 seviyeleri arasındaydı fakat endeks bu sıkışmayı gelen alımlarla birlikte yukarı doğru kırarak salı ve çarşamba günü olmak üzere yeni rekor seviyeleri görmüş bulunmaktayız. Bugün için ise, dediğim gibi dün gün içerisinde 1351 aşılarak zirve yenilenmiş oldu, rekorun yenilenmesi ile birlikte borsa istanbulda işlem hacmide 35 milyar tl’lere yükselmiş durumda. Dün seans sonuna doğru alımlarım biraz azalması ve biraz kar realizasyonu ile zirvenin biraz altında %0.78 ve 1350 puanda kapattık günü. Bugün ise 1350 üzerinde sınırlı pozitif bir açılış ile 1363 bir kez daha test edebiliriz. Seneryoyu olumsuz düşünecek olursak güçsüz bir açılış olursa 1338 desteğine geri çekilmeler olabilir. Genel olarak baktığımızda ise 1350 nin üstünde kaldığımızda piyasayı olumlu olarak görmekteyim.

DOLAR TL

Bugün gelecek ECB kararları sonrası Dolar/Euro da hareketler gözlemleyebiliriz. Dolar/TL de ise iki haftadır süre gelen sıkışma devam etmekte. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.85 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.79 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.82 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.82 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.93 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz.

TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER

Geçmiş;

ARCLK: 28.14 kapattık. 27.32 stop kabul edilmek üzere 29.43 hedefliyoruz.( Olumlu olarak sonuçlanmıştır. )

MAKTK: 2.84 kapattık. 2.71 stop kabul edilmek üzere 3.13 hedefliyoruz.(Formasyon devam )

ALARK: 6.90 kapattık. 6.78 stop kabul edilmek üzere 7.19 hedefliyoruz. ( Formasyon devam)

TCELL: 15.48 kapattık. 15.30 stop kabul edilmek üzere 15.96 hedefliyoruz. (Formasyon devam)


Bugün;

MGROS:39.94 kapattık. 39.57 stop kabul edilmek üzere 40.78 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

290 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

MarbaşOnline, Marbaş Menkul Değerler AŞ’nin Dijital Markasıdır.

Marbaş Menkul Değerler 1990 yılından beri sermaye piyasalarında faaliyet göstermektedir. 
Faaliyete geçişinden itibaren kaliteli, kapsamlı ve butik hizmet anlayışı ile yatırımcı memnuniyetine en üst düzeyde önem veren bir aracı kurum olan Marbaş Menkul Değerler, geçmişte var olmanın getirdiği tecrübe ve güven ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Marbaş Menkul Değerler AŞ, 
İşlem aracısı olarak faaliyet gösteren, denetlenen ve lisanslı bir yatırım şirketidir.

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından işlenmektedir. 

Şirketimizin vermek zorunda olduğu hizmetin devamı ve kalitesinin artırılması için farklı kuruluşlardan hizmet alınabilmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz, gizlilik standartlarımıza ve şartlarımıza uygun hareket etmeleri koşulu ile hizmet alınan kuruluşlarla paylaşılabilmektedir. 

Bunun dışında, Kişisel verilerinizi yasal bir zorunluluk ya da izniniz olmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmamaktadır. 

Web sitemizde yer alan analiz, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.