top of page

1 Aralık Piyasa Notlarımız

GÜNDEM

Bugün 10:00’da ISO Türkiye imalat sanayi PMI endeksi Kasım ayı gerçekleşmesi, 12:00’de ise ITO İstanbul perakende fiyat endeksi Kasım ayı gerçekleşmesi açıklanacak. Euro Bölgesi ve ABD’de PMI ve ISM imalat endeksleri, Powell’ın Senato sunumu takip edilecek. Kabine toplantımızda ilave istişare elde ettik. Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma sınırlaması hafta sonları cuma akşamı 21:00'den pazartesi sabah 05:00'a kadar kesintisiz devam edecektir.BORSA İSTANBUL

Borsa İstanbul'da satış baskısı günün tamamında devam ederken, gün sonu kapanışta gördüğümüz en düşük seviyelerden gerçekleşti. Bugün ise dün endeks en düşük seviyede kapattığından dolayı tepki alımı ile açılmasını bekliyor olabiliriz. 1288 seviyelerine çıkıp üzerinde kaldığımız sürece 1300 seviyelerine kadar bir tepki alımları görebilmemizi sağlar. 1300 üzerine çıkarsak alımların biraz daha güçlendiğini görebiliriz.. 1288 üzerinde günlük kapanış gerçekleşmez yada dünden kalan satış baskısı devam ederse 1250 seviyesine geri çekilme görebiliriz


DOLAR TL

Dün dolarda aşağı yönlü satışları görsek de geri tepki alımları ile açılış seviyelerinde yakın kapattığımızı gördük. Geçtiğimiz işlem gününde dolar 7.86 seviyelerini test etmiş aşağıda ise 7.74 seviyelerini görmüştü . Akşam kapanışını 7.82 seviyesinde gerçekleştirmiştir. An itibari ile 7.81 seviyelerinde seyretmekte olan dolar için yukarıda direnç noktası 7.92 aşağıdaki destek noktaları ise sırasıyla 7.72 onun aşağısında ise 7.60 olarak söyleyebiliriz.


TAKİP EDECEĞİMİZ HİSSELER


BIMAS : Yukarıda yazdığımız stop değeri 69.10 baz alınarak 71.70 hedef olarak takibimize alıyoruz. ( Formasyon hedefimiz olumlu olarak gerçekleşmiştir. )

TTKOM: 7.75 kapattık. 7.58 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz.( Stop )

Bugün;

TTKOM: 7.68 kapattık. 7.52 stop kabul edilmek üzere 7.91 hedefliyoruz.

AEFES: 20.94 kapattık. 20.30 stop kabul edilmek üzere 22.05 hedefliyoruz.


Risk Bildirimi Bu analizlerde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu tavsiyeler genel nitelikte olup, özel olarak sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Yapılan tüm yorumlar analizler ve öneriler, analistlerin deneyim ve bilgisi dahilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların bütünüyle iyi niyetli bir ürünüdür. Yorumlar ve bilgiler birer AL veya SAT önerisi teşkil etmezler. Daha önce paylaşılan piyasa analizlerinin, bilgilerin ve önerilerin geçmişte başarılı olmuş olması ileri yönelik kesin başarı anlamına gelmemektedir, bu veriler neticesinde pozisyon almak yatırımcının kendi kararıdır.

bottom of page