• Cihan Balaman

ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş. FTR Değerlendirme Raporu

DEĞERLENDİRME VE SONUÇ


· ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’nin fiyat tespit raporunda yer alan bilgilerin açıklayıcı ve verilerle desteklenmiş olduğunu düşünmekteyiz. Şirket’e, sektöre ve Şirket’in sektördeki yerine ilişkin olarak verilen bilgi ve verilerin yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyoruz.


· Şirket’in özsermaye değerinin hesaplanmasında,İndirgenmiş Nakit Akımı Analizi Yöntemine %60, Piyasa Çarpanı Analizine %40 ağırlık verilmiştir. Şirket için indirgenmiş nakit akımları analizinde 1.332.569.706 TL özsermaye değerine ulaşılmış olup, Çarpan Analizinde benzer şirket F/K çarpanında 899.175.651 TL ,benzer şirketler F/DD çarpanında 1.262.902.495 TL değerine ulaşılmıştır.


· Şirket’e hem yurtiçinde hem de yurtdışında ticari faaliyeti itibariyle aynı işi yapan benzer şirket olması nedeniyle benzer şirketlerin çarpanlarının kullanılmış olmasının yerinde olduğunu düşünüyoruz. Piyasa Çarpan Analizinde özsermaye değeri hesaplanırken F/DD ve F/K çarpanlarına eşit ağılık verilerek değerleme yapılmıştır.


· Şirket için Piyasa Yaklaşımı ve Gelir Yaklaşımı yöntemleri ile hesaplanan halka arz öncesi özsermaye değeri 1.231.957.453 TL’dir.


· Hesaplanan halka arz öncesi özsermaye değeri üzerinden %22,9 halka arz iskontosu uygulanmış olmasını ve 6,90 TL halka arz fiyatını makul buluyoruz.UNLU FTR Değerlendirme Raporu-
.pdf
Download PDF • 895KB

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör