23 Aralık Çar | Zoom

Algoritmik İşlemler

Sokağa çıkma kısıtlamalarını evlerimizde güvenli ve sağlıklı kalarak geçirirken, vaktimizi de finansal okur yazarlığımızı geliştirecek eğitimlere ayırıyoruz.
Kayıt Kapalı
Algoritmik İşlemler

Saat ve Yer

23 Ara 2020 21:00 – 22:00
Zoom

Etkinlik Hakkında

Algoritma kullanmak, mevcut rekabet ortamında piyasanın bir adım önünde olabilmek anlamına gelmektedir. Son dönemde artan kullanım neticesinde ise algoritmik destek almamak, piyasanın bir adım arkasında kalmanıza sebep olabilir.

Algoritma kullanarak, stratejilerinizi duygusal hata yapmadan ve insan hızından çok daha hızlı şekilde aksiyona geçirebilirsiniz.

Bu eğitimde sizlere yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan ancak işlem statejileriniz doğrultusunda kurabileceğiniz FxPlus akıllı alarmlardan bahsedeğiz. Bu modül ile istediğiniz koşullar oluştuğunda sistemin size mesaj vermesini, emir hazırlamasını yada emir göndermesini sağlayabilirsiniz. 

Koşullarınız ise bir çok alternatife göre oluşturulabilir; 

A - Teknik Analiz Üzerinden: X seviye geçilirse (destek-direnç kırarsa) AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster A indikatörü B seviyesine gelirse AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster Çizdiğim grafik çizgisi üzerinden AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster ve çok daha fazlası

B - Takas Analizi Üzerinden: Y kurumu Z lot alış-satış girdiyse AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster ve çok daha fazlası

C - Haber Akışı Üzerinden: K hissesi ile ilgili içinde T kelimesi geçen haber geldiğinde AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster ve çok daha fazlası

D - Bilanço Analizi Üzerinden: C hissesinin aktif FK’sı D seviyesine ulaşınca AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster ve çok daha fazlası

E - Günün Değerleri Üzerinden: Yüzde X kadar prim yapmış G hissesini AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster İşlem hacmi önceki günün hacminden K kadar fazla olmuşsa AL-SAT-Emir Hazırla-Uyarı Göster

F - Korelasyon Katsayıları Üzerinden: Viop ve spot piyasa arasında oluşan farkları takip edip pahalı olana satış, ucuz kalana alış emri gönder, emir hazırla ve uyarı göster. Birlikte hareket eden iki hisse arasında oluşan farkları takip edip pahalı olana satış, ucuz kalana alış emri gönder, emir hazırla ve uyarı göster.

G - Sıralı Emir Gönder: Zincir emirden çok daha fazlası, sisteminizi kurun, emirlerinizi bırakın, asistanınız sizin işlemlerinizi sırası geldiğinde gerçekleştirsin. Takip eden zarar durdurucu ve otomatik kar al ekleyen işlemler gönder.

Eğitimimimizde tüm koşullar üzerinden sistemi çalıştırmaya ilişkin uygulamalar yapacağız. 

Bu Etkinliği Paylaş